Paykwik Satın Alma Türleri

Paykwik Satın Alma Türleri ; Paykwik Satın alma işleminde tüketiciler ve paykasa alıcıları satın alacakları paykwik kartı özelliklerine. Ve alımın önemine bağlı olarak farklı paykwik satın alma davranışları sergilerler. Bu kısımda satın alma türleri incelenecektir. Endüstriyel pazarlamada paykwik satın alma türleri incelenmeden önce kısaca tüketici pazarlarındaki satın alma türleri ele alınacaktır.

2-

Tüketicilerin paykwik kart satın almadaki karar süreçleri aslında bir sorun çözme süreci olarak değerlendirilebilir (Altunışık, Özdemir ve Torlak, 2006:70).Tüketim ürünlerinin paykwik alımında üç farklı ucuz paykwik satın alma türü (sorun çözümü) vardır: rutin satın alma, sınırlı sorun çözme ve yoğun sorun çözmedir.

3-

Rutin hızlı paykwik satın almada satın alma işlemi oldukça sıradandır ve güvenilir paykwik satın alma kararı, üzerinde çok fazla düşünülmeden, plan yapılmadan ve bilgi toplanmadan verilir. Rutin paykwik satın almada ürünler alışkanlıkla satın alınır. Diğer bir ifadeyle, tüketici daha önceden paykwik kart alıp memnun kalmış olduğu ürünü veya markayı tekrar paykwik satın alır. İlk alımda daha uzun bir karar verme sürecinden geçilebilir ancak üründen memnun kalınması durumunda çoğu zaman sonraki alımlar rutin hale gelir. Rutin paykwik satın almada genellikle kolayda ürün sınıfına giren ucuz ürünler satın alınır. Tüketicinin sözkonusu ürünlere ilglilenimi düşük düzeydedir. https://paykasatrend.com Sınırlı sorun çözme rutin satın almaya nazaran biraz daha karmaşık bir paykasa satın alma türüdür. Sınırlı sorun çözmede tüketici belirli karşımalar yapıp, ürünler hakkında belirli oranda bilgi topladıktan satın alma kararı verir.

Paykasa Al

ref : https://kartevi.com/paykwik/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir