Paykwik Kart Nedir

Paykwik Kart Nedir ;  Paykwik kart. Kolayda ürünler birim değeri düşük olan, nihai tüketici tarafından sık alınan ve tüketilen, her yerde kolaylıkla bulunabilen ve tüketicinin satın alma kararı verirken üzerinde çok düşünmediği ürünlerdir. Örneğin, ucuz paykwik, şeker, paykwik bozum, sabun, vs. Kolayda ürünler yaygın/yoğun dağıtım (intensive distribution) gerektirir. Kolayda ürünlerde marka bağlılığına pek rastlanmaz ancak tüketicilerin tüketim alışkanlıklarına bağlı olarak paykwik kart satın alınabilir. Tüketici sık kullandığı bir markayı markette bulamazsa genellikle rakip markayı satın alır mesela paykwik, astropay, cashixir, otopay gibi sanal kartlar satın alabilir.

2-

Kolayda ürünler kendi içinde üç sınıfa ayrılır: sık tüketilen ürünler (paykwik kart), anlık/güdüsel olarak tüketilen ürünler (hızlı paykwik) ve acil ürünler (güvenilir paykwik). Sık tüketilen ürünler, neredeyse hergün satın alınan, ucuz olan, ekmek, gazete, süt gibi ürünlerdir.

3-

Anlık/güdüsel ürünler kişinin daha önceden planlamadığı ama gördüğü anda içinde dayanılmaz bir paykwik satın alma isteği uyandıran sakız, paykwik bozum, dondurma, gazoz, paykwik türkiye gibi ürünlerdir. Acil ürünler ise, kişinin aniden çok acil bir ihtiyacı oluşması durumunda satın alınan aspirin, şemsiye, kaşkol, şapka gibi ürünlerdir.

Paykasa al

Paykasa kart nedir
Paykasa kart nedir

Ref : https://kartevi.com/paykwik/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir