Mobil Ödeme Nakit

Mobil Ödeme Nakit : Bir kart terminalinde bir cep telefonuyla mobil ödeme yapmanın üçüncü yolu, manyetik güvenli iletim (MST) ‘dir. Samsung Pay temassız cep telefonu ödemeleri için MST ve NFC ödemelerini kullanır.

MST, bir telefon, müşterinin kredi kartındaki manyetik şeridi taklit eden bir manyetik sinyal yayarken, kart terminalinin aldığı ve fiziksel bir kart makineden geçirilmiş gibi işlediği bir sinyaldir. Bazı kart makineleri, MST’yi kabul etmek için bir yazılım güncellemesi gerektirebilir, ancak çoğu yeni terminal zaten bunu kabul eder.

Manyetik güvenli iletim, kısmen güvenli bir tokenizasyon sistemi kullandığından ve fiziksel olarak mevcut bir kart kullanmaktan daha güvenli olduğundan kısmen NFC kadar güvenlidir.

Nakit Ödeme Mobil

Mobil cüzdan (dijital cüzdan da denir), ödeme bilgilerini genellikle bir uygulamada bir mobil cihazda depolar. Mobil cüzdanlar, ödeme sürecinde, çoğunlukla NFC’de farklı teknolojilerden faydalanabilir, ancak QR kodları gibi diğer yöntemler bazı servisler tarafından kullanılmıştır.

Mobil Ödeme Nakit 7/24

Apple Pay, kart terminallerinde temassız ödemelere (telefonla parmak izi doğrulama kullanarak), uygulama içi satın alımlara ve internette ödemelere olanak tanıyan birkaç kategoriyi kesen bir örnektir.

Apple Parmak izi teknolojisini kullanarak çevrimiçi mobil ödeme nakit Google Pay ve Samsung Pay, diğer iki büyük mobil cüzdan yarışmacısıdır.

Mobil ödeme nakit çevirme 2019

Dijital cüzdanların kullanımı çok güvenlidir. Genellikle mobil şifrenizde “depolanmış” olan şifreli kartınızı kullanarak belirli işlemi işlemek için oluşturulan zaman sınırlı belirteç numaralarını kullanan bir yöntem olan karmaşık şifreleme ve belirleme yoluyla çalışırlar.

Kredi ve banka kartlarının yanı sıra, mobil cüzdanlara sadakat kartları, biniş kartları, biletler ve diğer önemli belgeleri de eklemek mümkündür.

Mobil Ödeme Nakite Çevirmek

QR (“hızlı yanıt” ın kısaltması) kodlarının birçok kullanımı vardır ve reklamlarda, ürün etiketlerinde ve en rastgele yerlerde görünen şeylerde bulunurlar. Herkes de bunun için para ödemek için kullanılabileceğini bilmiyor. Kartlarınızın zaten ilişkilendirildiği bazı bankacılık uygulamalarında ve kart bilgilerinizin bağlanabileceği mağaza ve sağlayıcıların diğer uygulamalarında çalışır.

mobil ödeme nakit çevirme

Bir QR kodu aracılığıyla Amerikan mağaza içi ödeme örneğini kullanmak için, Walmart müşterileri, ödeme yöntemlerinin bağlı olduğu Walmart Pay uygulamasını kullanabilir ve uygulama üzerinden ödeme yaparken bir QR kodunu tarayarak mağazadan ödeme yapabilirler.

türk telekom mobil ödeme nakite çevirme

Her durumda, uygulamanın kodu tarayabilmesi için önce kamerayı telefon ekranınızdaki göstergelere göre dikkatlice hedeflemeniz gerekir. Bazı insanlar, özellikle taramaya başlamadan önce ilgili uygulamayı ilk açtığınızda, bunun bir güçlük olduğunu hissettiğini bildiriyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir