Mobil Ödeme Bozdurma

Mobil Ödeme Bozdurma : Mobil ödemeler, bir mobil cihaz kullanılarak yapılan ödemeleri ifade eder. Sürekli artan akıllı telefon bağımlılığımız nedeniyle, tüketicilerin telefonla rahatça ödeme yapmalarını sağlamak için çeşitli yöntemler geliştirilmiştir. ( mobil ödeme bozdurma 2019 )

Bunu perspektife koymak gerekirse, istatistikler Türkiye’deki tüketicilerin üçte birinin mağazalarda temassız ödeme için NFC özellikli telefonlarını kullandığını gösteriyor. Apple Pay, “sınırsız” işlemleriyle, 2017 yılının son yarısında ortalama mobil işlem toplamında% 11’lik bir artışa neden oldu, çünkü giderek daha fazla insan satış noktasında yapılan işlemler için akıllı telefonlarını kullanırken güvende hissediyor. (  mobil ödeme bozdurma siteleri)

Ödeme Bozdurma Mobil

Ancak hem uzak hem de yüz yüze ödemelerde temassız telefon ödemelerinden daha fazla mobil ödeme türü vardır. Bir cep telefonuyla ödeyebileceğiniz farklı yöntemlere bakalım. ( mobil ödeme bozdurma nedir )

Türkiye’de yakın alan iletişimi (NFC) ödemelerinin kullanımı hızla artmaktadır. Temassız kart makineleri için NFC kullanan dijital cüzdanlar arasında Apple Pay, Samsung Pay ve Google Pay bulunmaktadır. Ama nasıl çalışır?

NFC telefonları, yakın mesafedeki radyo frekansı tanımlamasını kullanan NFC özellikli kart makineleriyle iletişim kurar. Cep telefonları bilgi aktarmak için satış noktasına dokunmak zorunda kalmayacak, yani para, ancak terminalin birkaç inç içinde olmalılar.( mobil ödeme bozdurma guvenilir)

Bozdurma Mobil Ödeme

Türkiye’de, otobüsler ve metro istasyonları normalde seyahat kartına dokunacağınız NFC üzerinden telefon ödemelerini kabul eder. Benzer şekilde, Çin’de NFC tüm toplu taşıma araçlarında ödeme aracı olarak kabul edilir ve Japonya’da da kimlik kartı bilgileri sağlamak için kullanılır. Nice’te, ziyaretçiler ve sakinler NFC’yi hemen hemen her şeyi satın almak için kullanabilirler. ( mobil ödeme bozdurma vodafone )

Mobil Ödeme Bozdurma

NFC, işlenmesi daha uzun süren yonga ve PIN teknolojisinin aksine, şifrelenmiş verilerin doğrudan satış noktası cihazlarına doğrudan ve anında aktarılmasını içerir. Birçok cep telefonu operatörü bu teknolojiyi daha da geliştirmek için yollar arıyor. ( mobil ödeme bozdur güvenilir mi )

Mobil Ödeme Bozdurma

Ses dalgası tabanlı (veya ses sinyali tabanlı) mobil ödemeler, çoğu cep telefonu için daha yeni ve en gelişmiş çözümü temsil eder. İşlemler – internete ihtiyaç duymadan – ödeme ile ilgili şifreli veriler içeren benzersiz ses dalgaları aracılığıyla gerçekleştirilir. Ses dalgaları, ödeme ayrıntılarını iletmek için bir terminalden cep telefonuna gönderilir, burada müşterinin telefonu bu verileri işlemi sonlandıran analog sinyallere dönüştürür. (  mobil ödeme bozdurma nasıl yapılır )

Mobil Ödeme Bozdur

NFC gibi dahili teknolojiyi kullanmak yerine, mobil cüzdanınız, bankacılık uygulamanız veya kart terminaliniz basit bir yazılım kurulumuna ihtiyaç duyar. Fazladan donanıma gerek yok. Bu, özellikle insanların en yeni akıllı telefonları karşılayamayacağı alanlarda ve ülkelerde uygun fiyatlı bir çözüm olmasını sağlar, ancak ödemeleri işlemek için daha temel teknolojiye güvenir. ( mobil ödeme bozdurma şikayet )

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir